Prodávat byt v původním stavu nebo jej zrekonstruovat a pak prodat?

????????????????????????????????????

Manželé Dědicovi zdědili byt a rozhodli se ho prodat. Byt v panelovém domě je v původním stavu – dřevěná okna, na podlaze PVC, elektřina v hliníku, kuchyňská linka žádná a hlavně umakartové jádro.

Nyní přemýšlejí zda mají zainvestovat do rekonstrukce či ne. Vyplatí se jim to? Vrátí se jim investovaný čas a peníze? Jaká bude cena za rekonstrukci? Bude se novým majitelům zrekonstruovaný byt líbit? Není lepší, ať si byt zrekonstruuje každý podle svých představ?

Dle mého názoru záleží vždy na konkrétní situaci. Někdo hledá byt kvůli osobním problémům a potřebuje se ihned odstěhovat do fungujícího bytu, takže se mu zrekonstruovaný byt hodí.
Jiný zájemce o koupi má čas, materiál si dokáže sehnat ve stavební firmě, kde pracuje, za nákupní cenu. Peníze na rekonstrukce taky má a chce si svůj byt upravit podle svých představ.

Ve většině případů se vyplatí byt prodat v aktuálním technickém stavu. Raději peníze vydělejte v oboru kterému rozumíte, než se pouštět do rekonstrukcí na vlastní pěst. Konečná investice Vás nakonec může překvapit. V položkovém rozpočtu jste na něco zapomněli a nakonec jste platili i za vícepráce.

 

DSC_0321

 

Za jakou cenu začít nemovitost prodávat? Začínající kupní cena se bude podstatně lišit.

 

Počáteční kupní cena by měla odpovídat technickému stavu a lokalitě, kde se byt nachází.

 

Pro více informací a další názor, se kterým můžete pracovat, kontaktujte makléře Františka Růčku, Dvořákova 44/14, Brno, 602 00, tel. 604724137, frantisek@frantisekrucka.cz

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.