Pojištění majetku – 1. díl

Staré přísloví říká: Raději vyhořet, než se stěhovat. Souhlasíte s tím? Já ne!

Když osud zasáhne, je potřeba chránit svůj domov. S tím nám pomůže kvalitní a komplexní pojištění. Na trhu najdete řadu menších i větších pojišťoven, které nabízejí řadu různých typů neživotího pojištění. Možností je spousta. Buď Vám s výběrem pojištění pomůže konkrétní pojišťovna nebo se můžete obrátit na zkušeného pojišťovacího agenta, který pomůže jak s  výběrem kvalitní pojišťovny, tak samotného pojištění.

Pokud se jedná o váš majetek, v tomto případě nemovitost, můžete vybírat z následujících: pojištění domu, pojištění bytu, pojištění domácnosti, pojištění chaty a chalupy a jiné. Některé pojišťovny už nabízejí i pojištění pro studenty (pojištění koleje, ubytovny či pronajatého bytu). Pojištění zahrnuje nemovitost nebo vybavení domácnosti a to nejenom proti požáru, ale i proti živelným pohromám či návštěvě zlodějů.

Jak rozeznat pojištění nemovitostí od pojištění domácností? Stačí použít jednoduchou pomůcku: otočit dům či byt vzhůru nohama. Vše co spadne dolů, tedy nábytek, elektronika, svítidla, koberce a jiné, patří do pojištění domácnosti. To co zůstane pevně spojené z domem či bytem spadá pod pojištění nemovitostí. Pozor, i toto pravidlo má své výjimky, které se liší pojišťovna od pojišťovny. Typickým příkladem takové výjimky je například kuchyňská linka. Proto je velmi důležité, abyste si nejenom dobře prostudovali svoji smlouvu, ale i pojistné podmínky. Pokud něco chybí nebo nerozumíte pojmům, které pojišťovna v dokumentaci používá, neváhejte a zeptejte se.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.