Jaké barvy vybrat do nového bydlení?

inter 1

Magie barev

Dříve narození si jistě vzpomenou na to, jaké nadšení vyvolal přechod z černobílé televize na barevnou. Pojďme se společně podívat, co udělají barvy ve vašem domově.

 

Barvy v interiéru

Obytný interiér by měl především sloužit svým uživatelům, rozhodně by se neměl tvářit jako showroom bez duše. Je známo že do určité místnosti se hodí konkrétní barvy – např. do ložnice zklidňující modrá a do pracovny podněcující žlutá . Pokud byste se však řídili jen těmito principy, nebude váš byt či dům příjemný a harmonický, spíš naopak. Bude působit poněkud chaoticky. Je totiž žádoucí interiér domu či bytu barevně i materiálově sjednocovat. Nejde o to, aby měly všechny místnosti stejnou barvu, ale společná myšlenka by jim měla procházet.

 

inter 2

 

Zkuste například ,,přelévání barev“

Jak na to? Pro celý byt si vyberte jednu barvu dle vlastního vkusu. Barevnou škálu pak opakujte ve všech místnostech v různých poměrech.

 

Sytá barva přitáhne pozornost

Z přírody vycházejí i další zásady, které vám pomohou vytvořit příjemný domov: světlý interiér působí prostorově větší vzdušnější (slunce, nebe, voda). Tmavé barvy prostor naopak zmenšují, stísňují,ukotvují (stín,les,skály).

 

Kombinace záleží na vkusu

Ačkoliv se to zdá na první pohled jednoduché, jde o poměrně složitou alchymii. Roli totiž hrají nejen samotné barvy na stěnách, ale také barvy a materiály nábytku, látek a doplňků. Pro kombinování barev existuje pomocník -nazývá se NCS, čili: natural colour systém. Pomáhá ladit jednotlivé barvy a jejich tóny k sobě. Samozřejmě se můžete řídit vlastní intuicí.

 

 

dining-room-1006525_1920

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.