Jak působí na kupující nemovitost nabízená ve více RK

pozadi_V

Mnohdy dochází k situaci, kdy majitelé řeší, jak mají nabízet svoji nemovitost a neví jaký způsob zvolit.  Jeden ze způsobů je například prodej přes více RK. Pokud je majitelům jedno, kolik makléřů bude nemovitost nabízet, můžou být tyto informace pro ně zajímavé.
Nyní si ukážeme, jak může zvolený způsob prodeje na kupujícího působit.
Rizika pro kupující při duplicitních nabídkách jsou:

 • Nemovitost je nabízena za prodávajícím neschválenou cenu.
 • Pro kupujícího může působit nedůvěryhodně nabídka jedné nemovitosti tvářící
  se jako více nemovitostí
 • Při rozhodování, kam kupující zavolá, může být jedním z aspektů nejnižší cena, což se neshoduje s cenou, kterou nastavil majitel. Kupující je tak oklamán.
 • Informace o dispozicích nemovitosti neodpovídají skutečnosti, což může vést k více prohlídkám, ale žádnému kupci (byt 2,5 + 1 je nabízen jako 3+1).
 • Může dojít k situaci, že se současně podepíší 2 rezervační smlouvy u různých RK.Majitel se musí rozhodnout pro jednoho z nich. Druhá vyřazená RK bude muset vysvětlit kupujícímu, že z prodeje sešlo a vrátit mu peníze za rezervaci.
 • Kupující si domluví 2 prohlídky v domnění, že jde na 2 různé byty. Na místě zjistí, že tam byl už včera. Projeté palivo, ztracený čas a negativní dojem ze zájemce pravděpodobně kupujícího neudělá.

Nyní jste měli příležitost vžít se do role kupujícího. Závěrem je, že by si měli prodávající pořádně rozmyslet , jak nabízet svoji nemovitost.

Pokud jste prodávající a chcete těmto zmatkům a chybám předcházet, svěřte prodej nemovitosti zkušenému makléři, který se o vše postará a může s ostatními RK spolupracovat.

Nevíte koho si vybrat? Stáhněte si e-book zdarma jak si vybrat realitního makléře z úvodní strany tohoto webu a kontaktujte mě.

 

nabídka ve více RK

Komentáře

  Přidat komentář

  * Nezapomeňte na povinné pole.