Čím začít? Prodat svou nemovitost a následně najít novou nebo hledat novou nemovitost a pak začít prodávat?

1

Časově sladit prodej stávající nemovitosti a koupi nové není lehká záležitost. Jak nejlépe postupovat?

 

První otázkou je, kdy začít s prodejem nemovitosti. Důležité je si uvědomit to, že prodej nemovitosti není záležitost na 1-2 týdny. Je to záležitost na 2-3 měsíce za předpokladu, že všechno běží, tak jak má. Počítejte s vypracováním energetického štítku (u bytů většina SVJ energetickým štítkem již disponuje), s prohlídkami, jednání s kupujícími, následně vyřizování právních a administrativní úkonů. Také je důležité si uvědomit, že většina zájemců si bude brát hypotéku, kterou taky nějaký čas potrvá vyřídit (dva týdny až tři měsíce). Nakonec je však ještě nutné počkat na katastr nemovitostí 20 až 30 dní.

Většina prodávajících dělá jednu častou a celkem zásadní chybu. Nejdříve si novou nemovitost vyberou, aniž by měli peníze na účtu na kupní cenu, následně pak začínají prodávat svoji nemovitost. První otázkou majitele vybrané nemovitosti bude, jak dlouho bude trvat, než dostanete peníze za Vaši nemovitost? Budou to 3 měsíce, půl roku, nebo třeba i rok a půl?

2

Kdy je tedy správné načasování? Řešení je poměrně jednoduché, stačí navštívit zkušeného realitního makléře, který se vám bude věnovat a prodej nemovitosti dopodrobna naplánuje. Nakonec zjistíte, že hodina strávená s makléřem na konzultaci Vám ušetřila spoustu času.

Využijte informační hodinu zdarma s makléřem Františkem Růčkou, Dvořákova 44/14, Brno, 602 00, tel. 604 724 137, frantisek@frantisekrucka.cz

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.